Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Młodzi Naukowcy po raz drugi odkrywają świat. Naukowcy na szlaku nauki.

25 kwietnia 2019r.


25 kwietnia 2019 r. to dzień kolejnego spotkania w ramach projektu CzUMO na Politechnice Częstochowskiej.

Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością,  gdyż tym razem samodzielnie tworzyli projekt nadruku metodą - Sitodruk na koszulkach. W tych pięknych, błękitnych koszulkach zaprezentują się w czerwcu na zakończenie projektu.

Fascynujące było sterowanie dronem oraz wysłuchanie ciekawej historii na temat dronów.

Podczas zajęć mogliśmy się zachwycić wiedzą na temat samochodu przyszłości.

Zapoznali się z prototypem - modelem samochodu napędzanego na wodą.

- drukowanie 3D,

Młodzi naukowcy mieli okazję poznać nowości techniki, dzięki którym drukowanie nie kojarzy im się już tylko z tekstem, czy ilustracją na białej kartce. Zaprezentowane podczas spotkania drukowanie pewnego elementu wywołało ogromne poruszenie. Uczniowie otrzymali na pamiątkę breloki wydrukowane za pomocą drukarki 3D.   

- zastosowanie kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury,

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z działaniem i wykorzystanie kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury ciała.

Termowizja lub termografia to technologia pozwalająca obrazować emisję cieplną przedmiotów i organizmów żywych w paśmie temperatur codziennych. Niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie jest wykorzystywane w warunkach słabej widoczności lub w przypadku blokujących widok przeszkód.

- mechanika doświadczalna – trochę fizyki w praktyce

Młodzi naukowcy są już ekspertami w tej dziedzinie. Uczniowie naszej szkoły poznali urządzenie za pomocą , którego potrafią zmierzyć twardość metalowej próbki materiału, jej wytrzymałość na rozciąganie czy zgniatanie.

Zajęcia były bardzo ciekawe, mobilizowały nas do twórczego myślenia, pozwoliły rozwinąć pasję i zainteresowania.

Następne spotkanie już w maju!

Dziękujemy Pracownikom Politechniki Częstochowskiej za przygotowanie dla nas wielu naukowych niespodzianek.


 

Joomla templates by a4joomla