Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka klas 5 do Krakowa

maj 2019r,


     W dniach 16-17 maj 2019 r klasy 5 pojechały na wycieczkę do Krakowa.W pierwszym dniu zwiedzały Wawel, Stary Rynek ,Sukiennice, dziedziniec Uniwersytetu Jagielońskiego.Wysłuchały na żywo Hejnału Mariackiego i pomachały trębaczowi.Odwiedziły Dzwon Zygmunta i zobaczyły ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej.
Wielką atrakcją był rejs statkiem po Wiśle, gdzie dzieci podziwiały widoki Krakowa.
W drugim dniu zwiedzały Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema gdzie wykonywały ciekawe doświadczenia z zakresu mechaniki, akustyki, magnetyzmu, hydrostatyki, optyki.
W drodze powrotnej brały udział w warsztatach w Parku Edukacji Globalnej -Wioski Świata.Tu poznały kulturę różnych krajów, między innymi: ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, papuaski dom, mongolską jurtę.
Wycieczka była bardzo udana.

Joomla templates by a4joomla