Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Młody kolekcjoner czegokolwiek

6 czerwca 2019r.


     Dnia  6 czerwca 2019 r. w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w czasie Uroczystości podsumowania konkursów tematycznych prowadzonych w ramach Kampanii „Wiem…, więc jestem bezpieczny” , 15-stu uczniów szkół województwa śląskiego zostało zaproszonych do zaprezentowania swoich niezwykłych kolekcji i pasji. Zostali oni wyłonieni z przeszło 200 zgłoszonych do konkursu pod hasłem „Młody kolekcjoner czegokolwiek”.

    Młodzi kolekcjonerzy pokazali zbiory, m.in.:  znaczków, modeli samolotów, lokomotyw, odznaczeń turystycznych, orderów, monet i banknotów, miniaturowych postaci, komiksów, toreb papierowych, ceramicznych słoni i dzwoneczków  oraz  hodowli mrówek. Wśród tej piętnastki znalazł się uczeń naszej szkoły Emilian Kurpiński z klasy 5 a. Emilian opowiedział o swojej pasji do jaskiń i Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jego prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i została nagrodzona długimi brawami. Stanowisko z kolekcją skał, kryształów, skamielin oraz albumów ze zdjęciami Emiliana, cieszyło się licznym gronem oglądających, a gratulacje złożyła osobiście Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer.


 

Joomla templates by a4joomla