Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Dyrektora Szkoły”

27 marca 2019r.


Konkurs Ortograficzny  ,,O Pióro Dyrektora Szkoły” na dobre zadomowił się w kalendarzu konkursów organizowanych przez naszą Szkołę. Od dwóch lat ma on rangę konkursu powiatowego.

W tym roku szkolnym na zaproszenie wystosowane przez polonistów – organizatorów konkursu  - odpowiedziało siedem szkół powiatu częstochowskiego. W rozgrywkach finałowych, które miały miejsce w dniu 27 marca 2019 r. udział wzięło 18 uczniów klas V-VII szkół podstawowych. Naszą Szkołę reprezentowali : Nadia Koza kl. 7 a, Mateusz Wąs kl. 7 a i Emilian Krupiński kl. 5 a. Uczestnicy, po przejściu ,,maratonu” najeżonego pułapkami ortograficznymi i po dogrywce, mającej wyłonić zdobywcę trzeciego miejsca, usłyszeli wyniki rywalizacji, ogłoszone przez Komisję Konkursową:

I miejsce – Ida Resiak – SP nr 8 w Częstochowie;

II miejsce – Nadia Koza – SP nr 52 w Częstochowie;

III miejsce – Emilian Krupiński – SP nr 52 w Częstochowie.

 Dyrektor Szkoły p. Bożena Golachowska wręczyła nagrody zwycięzcom – pióra dobrej marki – oraz podziękowania ich naukowym opiekunom. Gratulując wysokich lokat i doskonalej znajomości polskiej ortografii p. Dyrektor zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w następnych edycjach konkursu. Organizatorzy: M. Piekarczyk, A. Senderecka, M. Jarząbek


 

Joomla templates by a4joomla