Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

23 maja 2019r.


     23 maja 2019 r. kolejny dzień spotkania w ramach projektu Młodego Naukowca na Politechnice Częstochowskiej .

Jednym z najciekawszych punktów programu okazał się wykład przeprowadzony przez profesora Politechniki opowiadający o badaniach istniejącego życia na planecie Mars. Profesor przedstawił także model „łazika marsjańskiego” wykorzystywanego podczas prac badawczych na Marsie. Młodzi Naukowcy sterowali „łazikiem” za pomocą pilota.

Mieliśmy okazję ponownie sterować dronem. Tym razem w większej przestrzeni. Zorganizowano nawet zawody na szybkość i precyzję w sterowaniu dronem. Pracownicy Politechniki odkryli przed Młodymi Naukowcami naszej szkoły również tajemnice budowy oraz mechanizmu poruszania skrzydeł owadów. Dzięki tej prelekcji uczniowie naszej szkoły wiedzą dlaczego owady podczas latania wydają dźwięki oraz poznali nową dziedzinę nauki zwaną bioniką. Mogliśmy się również zachwycić wiedzą na temat programowania przez zabawę – robotów, które mają zastosowanie w przemyśle. Bardzo dobrze poradziliśmy sobie z programowaniem rozwiązując każdy problem, który był zadany przez pracownika Politechniki. Na zakończenia przygody naukowej w tym dniu Młodzi Naukowcy zostali ekspertami w dziedzinie mechaniki. Poznaliśmy urządzenie za pomocą, którego potrafimy zmierzyć twardość metalowej próbki materiału, jej wytrzymałość.


 

Joomla templates by a4joomla