Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

30 wrzesnia 2019r.


     Pierwszy miesiąc w szkole to oczywiście nowe wyzwania i obowiązki. Odbyły się wybory samorządów klasowych, po nich nadszedł czas na akcję promującą kandydatów do pracy w samorządzie szkolnym. Uczniowie chcący  poświęcić swój czas, energię i pomysły przedstawili plakaty ze swoimi zamierzeniami. Czy zostaną zrealizowane? 30 września odbyły się wybory i największą ilość głosów otrzymała Nina Wiśniewska. Wiceprzewodniczącą została Weronika Musialik. Do samorządu dołączyła także Kaja Staroń.

     Gratulujemy p. Katarzynie Górniak, która została wybrana kolejny raz Rzecznikiem Praw Ucznia SP nr 52.
Zakończyła się kadencja opiekunów SSU p. Lidii Knaś – Wróbel oraz p. Agnieszki Sendereckiej, której ostatnim zadaniem było przeprowadzenie wyborów także na nowych opiekunów samorządu. W wyniku głosowania wyłoniono p. Marię Witusińską oraz p. Jadwigę Grabarczyk, które wspomogą p. Anetę Anzorgę.
Wszystkim wybranym życzymy sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. W imieniu społeczności szkolnej liczymy na spełnienie obietnic wyborczych.


 

Wizyta uczniów z Pińska

17 - 20 wrzesień 2019r.


 

     Z wielką radością gościliśmy  ponownie w dniach 17-20.09.19 uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 2  i Szkoły nr 12 w Pińsku. W ramach ich wizyty promowaliśmy projekt realizowany z programu Comenius „Energia do życia”. Młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w zajęciach dotyczących 4 żywiołów i robotyki. Goście zostali serdecznie przyjęci przez naszych uczniów i ich rodziców, którzy przygotowali dla nich słodki poczęstunek we wtorek i w środę na wspólną  integracyjną dyskotekę.

    W kolejnych dniach uczniowie z Pińska  odwiedzili  Żarki, gdzie w Manufakturze Słodyczy własnoręcznie robili lizaki oraz zwierzęta z siana, zwiedzali także wystawę interaktywną w Starym Młynie. Odwiedzili także Szkołę Podstawową nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, która z nami przygotowywała cały pobyt naszych gości. Brali tam udział w zajęciach sportowych i plastycznych. W piątek w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy spotkali się z Wiceprezydentem Miasta Częstochowy Ryszardem Stefaniakiem, który zainicjował współpracę naszych szkół. Następnie obejrzeli  seans filmowy w Planetarium przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie. Pełni emocji i wspomnień wyjechali do rodzinnego Pińska- zapraszając naszych uczniów do odwiedzin w maju 2020 roku.

Rodzicom, naszym uczniom i nauczycielom pięknie dziękujemy za zaangażowanie.


 


 

Uroczystości wrześniowe

wrzesień 2019r.


     Wrzesień jest miesiącem nie tylko związanym z rozpoczęciem roku szkolnego, ale i z uroczystościami patriotycznymi. 1 września jak i w latach ubiegłych naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie Pocztu Sztandarowego w uroczystościach miejskich związanych z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej na Placu Pamięci Narodowej w Częstochowie.  

     3 września sztandarowi Marcin Kaczmarzyk, Maksymilian Ociepa w asyście Wiktorii Anders, Hanny Siciak, Amelii Polańskiej i Pauliny Ługowskiej wraz z innymi pocztami częstochowskich szkół i delegacji władz oświatowych brali udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020 na Jasnej Górze.


 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019r.


     W dniu 02.09.2019 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 r.  Jak co roku, w uroczysty sposób pożegnaliśmy okres wakacji, w czasie których zbieraliśmy siły na nowe dziesięć miesięcy nauki. W tym roku obchodziliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, a słowa     „ Pamięć i Przestroga” są motywem przewodnim tegorocznych obchodów. Pamięć o drugiej wojnie światowej  ma być przestrogą dla współczesnego świata. Uczniowie brali udział we mszy świętej, a następnie w drodze do szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem  poległych w latach 1917-1920 Legionistów 27 pułku piechoty młodych mieszkańców Dźbowa oraz poległych w walce o demokratyczną Polskę w latach 1939-1944 . Dziadkowie ,a więc starsze pokolenie i młodsze wspólnie przywitali nowy rok szkolny. Był to wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii. Następnie cała społeczność szkolna udała się na uroczystą akademię. Wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Bożena Golachowska, która powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności nowych uczniów klas pierwszych. Następnie wszyscy  obejrzeli krótką inscenizację przedstawiającą  naukę polskiej młodzieży w czasie II wojny światowej, która była przeplatana wierszami i piosenka mówiącą o 1 września 1939 roku. Aktorami byli uczniowie klas piątych przy wsparciu nauczycieli Pani Agnieszki Sendereckiej, Pani Anety Anzorge i Pani Jadwigi Grabarczyk.


 

Joomla templates by a4joomla