Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019r.


     W dniu 02.09.2019 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 r.  Jak co roku, w uroczysty sposób pożegnaliśmy okres wakacji, w czasie których zbieraliśmy siły na nowe dziesięć miesięcy nauki. W tym roku obchodziliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, a słowa     „ Pamięć i Przestroga” są motywem przewodnim tegorocznych obchodów. Pamięć o drugiej wojnie światowej  ma być przestrogą dla współczesnego świata. Uczniowie brali udział we mszy świętej, a następnie w drodze do szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem  poległych w latach 1917-1920 Legionistów 27 pułku piechoty młodych mieszkańców Dźbowa oraz poległych w walce o demokratyczną Polskę w latach 1939-1944 . Dziadkowie ,a więc starsze pokolenie i młodsze wspólnie przywitali nowy rok szkolny. Był to wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii. Następnie cała społeczność szkolna udała się na uroczystą akademię. Wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Bożena Golachowska, która powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności nowych uczniów klas pierwszych. Następnie wszyscy  obejrzeli krótką inscenizację przedstawiającą  naukę polskiej młodzieży w czasie II wojny światowej, która była przeplatana wierszami i piosenka mówiącą o 1 września 1939 roku. Aktorami byli uczniowie klas piątych przy wsparciu nauczycieli Pani Agnieszki Sendereckiej, Pani Anety Anzorge i Pani Jadwigi Grabarczyk.


 

Joomla templates by a4joomla