Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta uczniów z Pińska

17 - 20 wrzesień 2019r.


 

     Z wielką radością gościliśmy  ponownie w dniach 17-20.09.19 uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 2  i Szkoły nr 12 w Pińsku. W ramach ich wizyty promowaliśmy projekt realizowany z programu Comenius „Energia do życia”. Młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w zajęciach dotyczących 4 żywiołów i robotyki. Goście zostali serdecznie przyjęci przez naszych uczniów i ich rodziców, którzy przygotowali dla nich słodki poczęstunek we wtorek i w środę na wspólną  integracyjną dyskotekę.

    W kolejnych dniach uczniowie z Pińska  odwiedzili  Żarki, gdzie w Manufakturze Słodyczy własnoręcznie robili lizaki oraz zwierzęta z siana, zwiedzali także wystawę interaktywną w Starym Młynie. Odwiedzili także Szkołę Podstawową nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, która z nami przygotowywała cały pobyt naszych gości. Brali tam udział w zajęciach sportowych i plastycznych. W piątek w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy spotkali się z Wiceprezydentem Miasta Częstochowy Ryszardem Stefaniakiem, który zainicjował współpracę naszych szkół. Następnie obejrzeli  seans filmowy w Planetarium przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie. Pełni emocji i wspomnień wyjechali do rodzinnego Pińska- zapraszając naszych uczniów do odwiedzin w maju 2020 roku.

Rodzicom, naszym uczniom i nauczycielom pięknie dziękujemy za zaangażowanie.


 


 

Joomla templates by a4joomla