Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Patrona

3 października 2019r.


 

     W dniu 3 października jak co roku, społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona. Na tę wyjątkową i wzruszającą  uroczystość, na którą byli zaproszeni nasi serdeczni przyjaciele, którzy wspierają naszą szkołę. Był to szczególny okres bowiem w tym  roku obchodziliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczniowie odśpiewali hymn Polski i hymn szkoły .Uroczystość  rozpoczęło wystąpienie  Pani Dyrektor mgr Bożeny Golachowskiej.  Zgromadzeni  obejrzeli film o Powstaniu Warszawskim, przy piosence Ewy Demarczyk. Następnie  przedstawiciele wszystkich klas zapalili znicze upamiętniające poległych i złożyli je pod pomnikiem znajdującym się przed nasza szkołą. Uczniowie naszej szkoły, recytując wiersze, wspomnienia powstańców, sanitariuszek, łączniczek i żołnierzy przedstawili walkę młodych ludzi o wolność  w czasie Powstania Warszawskiego. Wspomnieniom towarzyszyły piosenki wykonane przez nasz szkolny chór, takie jak: „Warszawianka”, „ Warszawo ma”, „ Pałacyk Michla”,       „ Dziś idę walczyć Mamo” i piosenka „Wolność”. W akademii wystąpili uczniowie klas 4a, 5c, 6a i 8a pod opieką  Pana Michała Jarząbka i Pani Anety Anzorge. Oprawą muzyczną zajęła się Pani Lidia Jeziorowska, a dekorację wykonała Pani Urszula Bednarek.


 

Joomla templates by a4joomla