Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła pamięta

październik 2019r.


     Nasza szkoła włączyła się w akcję  Ministerstwa Edukacji Narodowej  „ Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było  zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia. W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie wraz z nauczycielem Panią Anetą Anzorge zorganizowali zbiórkę zniczy i kwiatów by udekorować groby zasłużonych  i cenionych w naszej społeczności lokalnej. W dniu 25.10.19 uczniowie porządkowali teren szkoły wokół pomnika znajdującego się na terenie szkoły, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Kolejnym działaniem w ramach akcji było uporządkowanie i odwiedzanie grobów byłych nauczycieli naszej szkoły na cmentarzu Dźbów . Uczniowie w dniu 31.10.19 wraz z nauczycielem historii Panią Anetą Anzorge odwiedzili groby byłych nauczycieli porządkując je i zapalając znicze. W czasie porządkowania grobów uczniowie mieli okazje posłuchać wspomnień, o nauczycielach naszej placówki Szkoły im. Małego Powstańca nr 52 , tych co odeszli o ich pracy, działaniach na terenie szkoły. Wspomnienia o ich zawsze pozostaną w naszej pamięci dzięki opowieścią Pani Krystyny Kity byłej nauczycielki naszej szkoły , która była z nami w czasie tej akcji. Uczniowie klasy VII b( Nikola Okoń ,Amelia Kramarzyk, Joanna Kramarzyk, Hania Siciak, Adam Błaszczyk, Adam Tomaszek, Adam Zygała, Wiktoria Anders)  którzy uczestniczyli w akcji sprzątali również bezimienne i opuszczone  groby. Wydarzenia te uwrażliwiły młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności. Nasza szkoła zawsze będzie pamiętać o tych co odeszli, bowiem pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.


 

Joomla templates by a4joomla