Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2019r.


     11 listopada to data szczególnie ważna dla wszystkich Polaków. To właśnie 101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w Częstochowie odbyły się obchody Święta Niepodległości. O godzinie 16:30 nastąpił przemarsz uczestników uroczystości z Al. Sienkiewicza na Plac Biegańskiego, gdzie rozpoczęły się uroczystości patriotyczne według ceremoniału wojskowego. W uroczystości Narodowego Święta Niepodległości uczestniczył nasz szkolny Poczet Sztandarowy w skład którego wchodzą: Marcin Kaczmarzyk, Maksymilian Ociepa, Paulina Ługowska, Amelia Polańska, Hanna Siciak oraz Wiktoria Anders. Podczas uroczystości odśpiewano hymn narodowy, pieśni patriotyczne, oddano salwy honorowe i odczytano apel pamięci. Delegacje władz miasta, służb mundurowych oraz  szkół i policji w Częstochowie złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


 

Joomla templates by a4joomla