Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CzUMO

24 października 2019r.


W dniu 24 października 2019  r. grupa Odkrywców  naszej szkoły wzięła udział w pierwszych zajęciach edukacyjnych 5-tej edycji zorganizowanych przez Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. A oto tematy zajęć, które były naszą pierwszą przygodą naukową:

- matematyka na wesoło - Na zajęciach mogliśmy się przekonać jak ciekawe figury możemy otrzymać przy użyciu zaledwie dwóch pasków papieru. Zadanie jednak wymagało od nas nie tylko logicznego myślenia, ale także sprytu manualnego, wyobraźni i chęci współpracy w grupie. Zadanie okazało się wesołą zabawa. Wszyscy doszliśmy pozytywnie do zamierzonego celu.

 Ahoj MATEMATYKO

- drukowanie 3D - Młodzi odkrywcy mieli okazję poznać nowości techniki, dzięki którym drukowanie nie kojarzy im się już tylko z tekstem, czy ilustracją na kartce. Zaprezentowane podczas spotkania drukowanie figurki  wywołało ogromne poruszenie. 

- owady dla ciekawskich – bionika - Pracownicy Politechniki odkryli przed nami również tajemnice budowy oraz mechanizmu poruszania skrzydeł owadów. Dzięki tej prelekcji uczniowie naszej szkoły wiedzą dlaczego owady podczas latania wydają dźwięki oraz poznali nową dziedzinę nauki zwaną bioniką.

- mechanika dla najmłodszych - Mali odkrywcy są już ekspertami w tej dziedzinie. Poznali urządzenie za pomocą , którego można zmierzyć twardość metalowej próbki materiału, jej wytrzymałość na rozciąganie czy zgniatanie.

- badaj świat z łazikiem marsjańskim - Jednym z najciekawszych punktów programu stał się wykład przeprowadzony przez profesora Politechniki  na temat badań nad możliwością istnienia życia na planecie Mars. Młodzi Odkrywcy mogli też zapoznać się z metodą badania próbek pobranych z powierzchni Marsa. Profesor przedstawił także model „łazika marsjańskiego” wykorzystywanego podczas prac badawczych na Marsie. Młodzi odkrywcy sterowali „łazikiem” za pomocą pilota.


 

Joomla templates by a4joomla