Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Niepodległości

8 listopada 2019r.


     8 listopada 2019 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy najważniejsze polskie święto narodowe – Dzień Niepodległości. Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. za ojczyznę odprawionej z udziałem całej społeczności szkolnej w kościele parafialnym. W trakcie przemarszu z kościoła do szkoły Dyrektor Szkoły, p. Bożena Golachowska, wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Pamięci usytuowanym przy budynku szkolnym. Następnie odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno – muzyczny oraz prezentacja multimedialna wprowadziły w atmosferę wydarzeń historycznych. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano najważniejsze daty. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Akademię z okazji Święta Niepodległości przygotowały dzieci i  młodzież SP nr 52 pod kierunkiem nauczycieli:  p. Leny Rudolf, p. Magdaleny Dębskiej – Kołodziejczyk,p. Lidii Jeziorowskiej, p. D. Odyjas – Pielat, p. Jolanty Lichoty – Aboud. Pięknymi dekoracjami akademię ubarwiła p. Urszula Bednarek.


 

Joomla templates by a4joomla