Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty kulinarne

15 listopada 2019r.


     W dniu 15 listopada 2019 r. uczniowie klas IV- tych i V- tych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarno – edukacyjnych „Zielona Kraina”. Zajęcia te to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia. Spożywanie nieprzetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki) korzystnie wpływa na zdrowie, a odpowiednia dieta pomaga zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. Podczas warsztatów dzieci uczyły się prawidłowych nawyków żywieniowych, co w przyszłości zaowocuje dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przyrządzać zdrowe koktajle i sałatki na bazie świeżych warzyw, dlaczego warto jeść produkty zbożowe, uprawiać sport i być aktywnym fizycznie. Dzieci dowiedziały się, że można też sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru. 

Organizator warsztatów zapewnił całe niezbędne wyposażenie, warzywa, owoce, produkty spożywcze i obsługę zajęć. Spotkanie prowadzone było przez wykwalifikowane dietetyczki.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały różne dania. Komponowały sałatki, koktajle, delikatne pralinki, a następnie przystępowały do degustacji.

Zajęcia sprawiły uczniom ogromną radość. Było pysznie:)!


 

Joomla templates by a4joomla