Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie w Izbie Pamięci

grudzień 2019r.


    Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji edukacyjnej w  spotkaniu z uczestnikiem wydarzeń w IKARZE w izbie pamięci prowadzonej  przez Zarząd Regionu NSZZSOLIDARNOŚĆ  w Częstochowie Panem Zbigniewem Bonarskim. Uczniowie poznali wydarzenia dotyczące częstochowskiego strajku  w IKARZE- pracowniczym klubie  w budynku  Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wydarzenia w klubie Ikar to pierwszy taki przypadek w najnowszej historii Polski, kiedy to społeczeństwo nie tylko zaprotestowało przeciwko komunistycznej władzy, ale wypowiedziało posłuszeństwo władzy i zgłosiło swoje postulaty. Ten zwycięski  protest, był  i jest istotną częścią naszego regionu częstochowskiego. W izbie pamięci mieliśmy okazję zobaczyć i poczuć historię tamtych lat. Nasza młodzież zobaczyła postawy ludzi walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę. W czasie pobytu w izbie mogliśmy choć na chwilę wczuć się w sytuację tamtych bohaterów. Uczniowie klasy VII b byli tam pod opieką  nauczyciela historii Pani Anety Anzorge.


 

Joomla templates by a4joomla