Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Listopad miesiącem technik pamięciowych.

listopad 2019r.


     W tym roku w związku z nauką jednej wybranej techniki pamięciowej jaką jest „ Mapa Myśli”,  klasy zmierzyły się z zadaniem konkursowym.

Mapa Myśli  to metoda przydatna do porządkowania treści. Polega na umieszczeniu na środku kartki zagadnienia, hasła, słowa lub rysunku – klucza, a następnie dołączaniu                do niego, w formie rozgałęzień, haseł, słów bądź rysunków bardziej szczegółowych. Dzięki tej mnemotechnice uczniowie są w stanie przyswoić w niedługim czasie dużą ilość informacji. Za pomocą tej techniki uczą się m.in. dużych partii materiału z geografii, przyrody, języka polskiego, muzyki, ortografii, słówek z języka obcego itp. Jest to również dobra metoda rozpisania planu, scenariusza czy projektu.

Zadaniem klas było stworzenie mapy myśli dotyczące problemu walki z hałasem. Hasło mapy myśli brzmiało : „ Wybieramy zdrowie –walczymy z hałasem!”

Prace miały zawierać  wiedzę na temat szkodliwości hałasu oraz propozycje profikatyczne i praktyczne zmniejszenia hałasu do wykorzystania w szkole.

Najbardziej oryginalne i pomysłowe prace zostały nagrodzone w kat. klas I-III i IV - VIII punktami do SUPERKLASY.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA MAPĘ MYŚLI POD HASŁEM „WYBIERAMY ZDROWIE – WALCZYMY Z HAŁASEM”

Jury w składzie :  p. Bożena Golachowska – Dyrektor Szkoły, p. Agata Jałowiecka – Frania – logopeda szkolny, p. Edyta Krześ – pedagog szkolny nagrodziło następujące klasy w konkursie: 

W KATEGORII KLAS I-III

I MIEJSCE  - 80 pkt do SUPERKLASY – KL.   III A ,  III B

II MIEJSCE – 50 pkt do SUPERKLASY – KL. I A,  I B

III MIEJSCE – 30 pkt do SUPERKLASY – KL. II A,  II B

            W KATEGORII KLAS IV-VIII

I MIEJSCE  - 80 pkt do SUPERKLASY – KL. VI B

II MIEJSCE – 50 pkt do SUPERKLASY – KL. V B

III MIEJSCE – 30 pkt do SUPERKLASY – KL. VI A, VII A 

W ocenie brano pod uwagę: estetykę pracy, treść merytoryczną, technikę mapy myśli, ogólne wrażenie/kreatywność. GRATULUJEMY!!!!!


 

Joomla templates by a4joomla