Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Jerzym Górskim

9 grudnia 2019r.


     Korzystając z zaproszenia Biblioteki Publicznej Filii nr 22, klasa 7a uczestniczyła w spotkaniu z panem Jerzym Górskim, człowiekiem, który wygrał niezwykle trudną walkę z poważnym uzależnieniem. Dzięki terapii, własnej determinacji, uprawianiu sportu i pomocy przyjaciół pokonał własne słabości. Został triatlonistą, wygrywał prestiżowe zawody w USA (8 km w pływaniu, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegu), zdobył tytuł mistrza świata w podwójnym Ironmanie 1990 roku. Wzniósł się na wyżyny światowego sportu. Jest legendą polskiego i światowego triatlonu oraz walki o własne życie. Jest bohaterem książki pt. „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” oraz filmu pod tym samym tytułem.

    Podczas spotkania z młodzieżą pan Jerzy akcentował wartość wkładania wysiłku w realizację swoich różnorodnych marzeń i zachęcał do aktywności. Stworzył bezpośredni kontakt sprzyjający nawiązaniu dialogu, co bardzo spodobało się naszym uczniom. Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktyki.


 

 

Joomla templates by a4joomla