Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rajd Parasolowy

16 listopada 2019r.


     Kolejnym rajdem ( w roku 2019) rozwijającym aktywność dzieci młodzieży w ramach projektu „Młodzieżowej Akademii Życia" (MAŻ) i działalności SKKS przy naszej szkole był „Rajd Parasolowy”. Odbył się on 16 listopada. Wystartowaliśmy w Gidlach, gdzie mogliśmy poznać historię  i zwiedzić kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej oraz drewniany kościółek parafialny pod wezwaniem Marii Magdaleny z XII wieku.

Trasa rajdu była dosyć długa ale nie bardzo wymagająca i choć każdy zabrał ze sobą parasol (jak tradycja nakazuje) to nie był on nam potrzebny. Na mecie rajdu w Szkole Podstawowej w Witkowicach, jak co roku, przywitano nas pyszną kiełbaską i ciepłą atmosferą. Tradycyjnie już odbył się konkurs na jesiennie ozdobiony parasol (tym razem miniaturowy), konkurs plastyczny i wiedzy wszelakiej, a zainteresowani sportem mogli wziąć udział w zawodach na przeciąganie liny i rzuty do celu.

Z miłymi wspomnieniami wróciliśmy, już autokarem, do Częstochowy.


 

Joomla templates by a4joomla