Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Turniej Finałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych.

6 grudnia 2017r.


     Drużyna klas czwartych startowała w dniu 6.12.2017 roku  w Ogólnopolskim Turnieju Finałowym Szkolnej Ligi Rugby Tag w Łodzi. Poziom turnieju był bardzo wysoki. W każdej kategorii startowało dziewięć szkół. Rywalizację ukończyliśmy na VI miejscu. Była to dla nas możliwość skonfrontowania się i grania z najlepszymi drużynami z Polski. Zyskaliśmy nowe umiejętności i doświadczenie turniejowe, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

W kategorii klas czwartych szkołę reprezentowali: Wiktor Chwat, Mikołaj Kott, Mateusz Dyndał, Leon Mazur - wszyscy z klasy 4a; Nikolas Korek, Oskar Lewicki z kl.4b, Milena Sówka z klasy 3b, Kornelia Polańska z klasy 3a.

Opiekunem drużyny podczas zawodów była pani Małgorzata Grajcar. Gratulujemy ! Życzymy udanego startu i miłej sportowej rywalizacji!


Marsze na orientację II

2 grudnia 2017r.


     W sobotę członkowie SKKT przy naszej szkole wzięli udział w XXIII Andrzejkowo – Mikołajkowych Marszach na Orientację „AMInO 2017”- Konopiska 2 grudzień 2017 r. Organizatorem marszów był Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie,  SKKT przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach oraz SKKT PTTK„Azymut”przy IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie. Startowaliśmy w dwóch kategoriach: 10 uczniów poszło na trasę z instruktorami w kategorii PK (pierwszy krok), w  kategorii TD wystartowały 3 uczennice. Każdy wyposażony w mapę i kartę startową wyruszył na trasę. Trzeba było wykazać się umiejętnością czytania mapy, korzystania z busoli i orientacją w terenie. Bardzo ważna jest również strategia marszu. Okazało się, że ten rodzaj aktywności bardzo spodobał się uczniom i już zgłosili opiekunom chęć udziału w kolejnych imprezach, ale już w kategorii TD. Na mecie czekała na wszystkich gorąca herbatka i pyszna bułeczka. Wszyscy wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni. Nad uczniami w czasie marszu czuwała pani Małgorzata Grajcar i pan Sławomir Fujarski.


Mistrzostwa Śląska Szkolnej Ligi RugbyTag

1 grudnia 2017r.


      W dniu 1.12.2017r w Bytomiu odbyły się  Mistrzostwa Śląska Szkolnej Ligi RugbyTag Szkół Podstawowych dla klas IV, V, VI. Z naszej szkoły uczniowie startowali we wszystkich kategoriach. Rywalizowali oni z rówieśnikami ze szkół z Bytomia, Rudy Śląskiej oraz Częstochowy,osiągając wysokie wyniki:

I miejsce  w kategorii klas IV

W kategorii klas czwartychszkołę reprezentowali: Wiktor Chwat, Mikołaj Kott, Mateusz Dyndał, Szymon Zwolski, Leon Mazur - wszyscy z klasy 4a; Oskar Lewickii Kacper Wawrzyńczak z kl.4b, Milena Sówka, Kornelia Polańska, Lena Nieckarz.

II miejsce  w kategorii klas V

W kategorii klas piątych szkołę reprezentowali: Wiktoria Anders, Hania Siciak, Kacper Bator, Adam Błaszczyk i Adam Tomaszek - wszyscy z kl. 5b.

II miejsce  w kategorii klas VI

W kategorii klas szóstych szkołę reprezentowali: Zuzanna Goliniewska i Daria Krakowska zkl. 6b,  Adrian Lewandowski i Alan Korek z kl. 6a oraz  Nikolas Korek z klasy 4b.

Drużyna klas czwartych reprezentować będzie Śląsk w Turnieju Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag w Łodzi.

Opiekunami drużyny podczas zawodów był pan Sławomir Fujarski i pani Małgorzata Grajcar.

Gratulujemy ! Życzymy udanego startu i miłej sportowej rywalizacji!


Noc sportowa

8 grudnia 2017r.


     W dniu 8 grudnia 2017 r w ramach CARS odbyły się w naszej szkole nocne rozgrywki sportowe.W akcji wzięło udział 40 uczniów z klas IV-VII.Dzieci integrowały się ze sobą biorąc udział w rozgrywkach w Unihokeja, 2 ognie, wyścigach rzędów oraz w konkursie rzutów do kosza.Dziękujemy pani Kamili Kwandrans za super przeprowadzone zajęcia z Zumby podczas których wszyscy świetnie się bawili.Dodatkowo klasy młodsze brały udział w zajęciach z treningu zastępowania agresji, które prowadziła pani pedagog. Dzieci dostały upominki za udział w rozgrywkach.Zjadły też pyszną kolację przygotowaną przez mamy z klasy Vb.Dziękujemy paniom:Dorocie Anders, Monice Frani,Justynie Kaczmarzyk.Opiekę nad uczniami sprawowali pani dyrektor Bożena Golachowska, pani pedagog Edyta Krześ, nauczyciele wychowania fizycznego pani Małgorzata Grajcar, pan Sławomir Fujarski oraz pani Lidia Knaś-Wróbel.


Zawody rugby w Bytomiu.

wrzesień 2017r.


     Kolejne zawody RUGBY Tag za nami. Tym razem startowaliśmy w Mistrzostwach  Śląska Szkół Podstawowych Rugby Tag. Impreza odbyła się w dniu 22.09.2017 roku na terenie Ośrodka Sportowego Nadzieja Bytom. W rywalizacji wzięło udział 29 drużyn z województwa śląskiego, m.in. z Sosnowca, Bytomia i Częstochowy. Turniej rozegrano w przyjaznej i sportowej atmosferze, wszyscy uczestniczący w  mistrzostwach otrzymali słodkie  upominki, na najlepsze drużyny  czekały puchary i okolicznościowe medale. Z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny w kategorii klas czwartych i szóstych. Oba zespoły spisały się wspaniale zajmując w swoich kategoriach III miejsca.

W kategorii klas czwartych startowali: Wiktor Chwat, Daria Ziółkowska, Milena Wesołowska, Mikołaj Kott, Szymon Zwolski - wszyscy z klasy 4a; Oskar Lewicki z kl.4b, Milena Sówka, Kornelia Polańska, Lena Nieckarz. Drużynę podczas zawodów prowadziła pani Małgorzata Grajcar.

W kategorii klas szóstych szkołę reprezentowali: Zuzanna Goliniewska kl. 6b,  Adrian Lewandowski kl. 6a, Krystian Głowacki z kl. 5a, Wiktoria Anders, Hania Siciak, Kacper Bator i Adam Błaszczyk - wszyscy z kl. 5b. Drużyny do zawodów przygotował pan Sławomir Fujarski.


Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego

15 września 2017r.


     W dniu 15 września odbyła się uroczysta Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2017/2018.  Jak co roku nieodłącznymi elementami było zapoznanie i przybliżenie uczniom ceremoniału olimpijskiego. W asyście uczniów nastąpiło wprowadzenie flagi olimpijskiej przy dźwiękach hymnu sportowego i wciągnięcie na maszt. Ważnym punktem było zapalenie znicza olimpijskiego przez Wiktora Labochę ucznia klasy 6a,  który osiągnął najlepsze wyniki sportowe w minionym roku szkolnym. Podczas ceremonii otwarcia Szkolnych Igrzysk Sportowych o Puchar Dyrektora Szkoły wszyscy uczniowie złożyli sportowe ślubowanie, po którym wraz z nauczycielami wzięli udział w zmaganiach sportowych na wyznaczonych stanowiskach.  

W kategorii klas I-IV wyniki końcowe przedstawia się następująco: I miejsce zajęła klasa 4b, II miejsce klasa 3c, III miejsce klasa 4a, IV miejsce klasa4c, V miejsce klasa 1b, VI miejsce klasa 1a, VII miejsce klasa 3b, VIII miejsce klasa 3a, IX miejsce klasa 2a.

W kategorii klas V-VII i Gimnazjum  zwyciężyli: : I miejsce zajęła klasa 7b, II miejsce klasa 2G, III miejsce klasa 7a, IV miejsce klasa 5b, V miejsce klasa 6a, VI miejsce klasa 5a, VII miejsce klasa 3G, VIII miejsce klasa 6b

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, sportowej i koleżeńskiej rywalizacji.


 

 

Niepodległościowy Marsz Nordic Walking

10 listopada 2017r.


     W ramach działalności CARS w dniu 10.11.2017 r odbył się w naszej szkole Niepodległościowy Marsz Nordic Walking. W rajdzie wzięło udział 20 osób. Byli to uczniowie klas IV-VII.Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili z kijkami. Pogoda nam dopisała a taka aktywność fizyczna dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.Dziękujemy  pani wicedyrektor Katarzynie Kłos za gościnny udział w rajdzie.Marsz przeprowadziły panie Małgorzata Grajcar i Lidia Knaś-Wróbel.


Dodatkowe informacje