Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marsze na orientację II

2 grudnia 2017r.


     W sobotę członkowie SKKT przy naszej szkole wzięli udział w XXIII Andrzejkowo – Mikołajkowych Marszach na Orientację „AMInO 2017”- Konopiska 2 grudzień 2017 r. Organizatorem marszów był Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie,  SKKT przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach oraz SKKT PTTK„Azymut”przy IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie. Startowaliśmy w dwóch kategoriach: 10 uczniów poszło na trasę z instruktorami w kategorii PK (pierwszy krok), w  kategorii TD wystartowały 3 uczennice. Każdy wyposażony w mapę i kartę startową wyruszył na trasę. Trzeba było wykazać się umiejętnością czytania mapy, korzystania z busoli i orientacją w terenie. Bardzo ważna jest również strategia marszu. Okazało się, że ten rodzaj aktywności bardzo spodobał się uczniom i już zgłosili opiekunom chęć udziału w kolejnych imprezach, ale już w kategorii TD. Na mecie czekała na wszystkich gorąca herbatka i pyszna bułeczka. Wszyscy wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni. Nad uczniami w czasie marszu czuwała pani Małgorzata Grajcar i pan Sławomir Fujarski.


Dodatkowe informacje