Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rajd Bałwankowy

21 luty 2015r.


     Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego już po raz  trzeci wzięli udział w corocznym Rajdzie Bałwankowym. Zabraliśmy ze sobą dużą dawkę energii, kreatywności i uśmiechu. Rajd odbył się w Częstochowie w dzielnicy Stradom. O godzinie 9:00 wszyscy wyruszyliśmy spod szkoły. Meta Rajdu zlokalizowana była w gościnnych progach Gimnazjum nr 16 w Częstochowie. Na mecie mogliśmy wygrać w  konkur­sach różne niespodzianki, wziąć udział w grach i zabawach rucho­wych i umysłowych. Główne rajdowe konkursy związane były z bałwankiem, a właściwie z jego pożegnaniem. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą o czynnościach człowieka charakterystycznych dla poszczególnych pór roku, ogólnymi zdolnościami i poczuciem humoru. Mile były widziane piosenki, fraszki i wierszyki, mówiące o urokach bałwanków, ale i radością związaną z nadchodzącą wiosną. Ponadto mieliśmy możliwość wykazania sięzdolnościami w konku­rencjach plastycznych, manualnych i sportowych przygotowanych w sali gim­nastycznej. Poniżej przedstawiamy w fotograficznym skrócie to, co robiliśmy na ośmiokilometrowej trasie i mecie rajdu. Naszymi opiekunem była pani Małgorzata Grajcar i pan Sławomir Fujarski.