Zakończenie szkolnego roku sportowego

czerwiec 2016r.

Zakończenie Szkolnego Roku Sportowego 2015/2016 odbyło się w dniu 22 czerwca 2016 roku. Podsumowaliśmy udział naszych uczniów w zawodach międzyszkolnych i przeprowadziliśmy ostatnie w tym roku zawody zaliczane do rywalizacji klas o Puchar Dyrektora Szkoły. Przeprowadzone gry i zabawy z elementami Rugby dla wszystkich uczniów i pokazowe mecze naszych reprezentantów  w Rugby TAG przybliżyły wszystkim technikę i zasady gry.

We współzawodnictwie sportowym szkół częstochowskich w tym roku szkolnym wzięło udział  47  szkół. Dziewczęta zajęły w tej klasyfikacji 9 miejsce,  punktując w:

• Piłce koszykowej -IV miejsce
  • Piłce ręcznej - VII miejsce
  • Badmintonie -IV miejsce
  • Łyżwiarstwie szybkim -VII miejsce
  • Halowych zawodach LA
  • Czwórboju LA -VII miejsce
  • Sztafetowych biegach przełajowych -V miejsce
  • Gry i Zabawy Ruchowe- V miejsce w finale

Chłopcy zajęli 8 miejsce na 48 startujących szkół  punktując w :

• Piłce Ręcznej
  • Sztafetowych biegach przełajowych
  • Badmintonie -VII miejsce
  • Piłce koszykowej -V miejsce
  • Halowych zawodach LA -VII miejsce
  • Trójboju LA-  IV miejsce
  • Czwórboju LA -III miejsce
  • Łyżwiarstwie szybkim
  •  Piłce nożnej VIII miejsce
  • Gry i Zabawy Ruchowe III miejsce w eliminacjach

Z ogromnymi sukcesami starują reprezentanci naszej szkoły w Rugby TAG którzy w tym roku wywalczyli: I miejsce w Szkolnej Lidze Rugby TAG w Częstochowie i reprezentowali Częstochowę w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Ruda Śląska :

I miejsce w Turnieju Finałowym Województwa Śląskiego Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas szóstych

I miejsce w Turnieju Finałowym Województwa Śląskiego Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas piątych

II miejsce w Turnieju Finałowym Województwa Śląskiego Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas czwartych

Łódź

V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas szóstych

VII miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas piątych

Lublin

IV  miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas szóstych

VII miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby TAG w kategorii klas piątych

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aż 71uczniów naszej szkoły z klas I-IV miało możliwość wystartowania w zawodach międzyszkolnych. Wszyscy zostali uhonorowani Dyplomem Sportowca.

Tytuł Sportowca Roku otrzymali: Natalia Sówka i Oskar Wnuczek z klasy 6b.

W rywalizacji klas o Puchar Dyrektora Szkoły w roku szkolnym 2015/2016 zwyciężyły:

W kategorii klas I-III :

I miejsce kl. 3b uzyskując 14 pkt.

II miejsce kl. 2a uzyskując 13,5 pkt.

III miejsce kl. 1a uzyskując 13 pkt.

W kategorii Klas IV-VI

I miejsce kl. 4b uzyskując 18 pkt.

II miejsce kl. 5b uzyskując 16 pkt.

III miejsce kl. 6b uzyskując 13 pkt.