Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marsze na orientację

3 grudnia 2016r.


Już kolejny raz członkowie SKKT przy Szkole Podstawowej nr 52 w Częstochowie uczestniczyli w turystycznym Marszu na Orientację. 

"XXII Andrzejkowo- Mikołajkowych MnO AMInO 2016" z  Regionalnym Oddziałem PTTK w Częstochowie odbył się w sobotę 3 grudnia 2016 roku w Konopiskach. Wystartowaliśmy w kategorii PK – pierwszy krok przejście trasy z instruktorem – Przodownikiem InO.

Przekonaliśmy się, że to super gra terenowa, polegająca na pokonaniu trasy i odnalezieniu w terenie punktów kontrolnych, przy pomocy mapy i kompasu. Udział w tego typu imprezie to przede wszystkim aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, który zwiększa sprawność fizyczną, pozwala hartować organizm, a także uczy podejmowania decyzji. Po zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych dotarliśmy na metę, gdzie czekała na nas gorąca herbatka i coś na ząb. Opiekunem grupy była pani Małgorzata Grajcar.

W fotograficznym skrócie przedstawiamy naszą przygodę: