Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podsumowanie Rugby

czerwiec 2019r.


Szkoła Podstawowa nr 52 w rozgrywkach Częstochowskiej Ligi Rugby!

Po trzech rozegranych w roku szkolnym 2018/2019 turniejach, klasyfikacja końcowa w dwóch kategoriach wiekowych wygląda następująco:

Kat. kl. IV-VI
1. SP nr 22 - 26pkt.
2. SP nr 52 - 17pkt.
3. SP nr 27 - 11pkt.
4. SP nr 2 - 5pkt.
5. SP nr 29 - 1pkt.

 

Kat. kl. VII-3G
1. SP nr 22 - 41pkt.
2. SP nr 16 - 36pkt.
3. SP nr 52 - 27pkt.
4. SP nr 48 - 17pkt.
5. SP nr 21 - 16pkt.
6. SP nr 27 - 13pkt.
7. SP nr 33 - 8pkt.
8. SP nr 29 - 3pkt.
9. SP nr 2 - 1pkt.

Na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim rozgrywki te są organizowane przez Polski Związek Rugby i odbywają się w trzech kategoriach wiekowych - kl. IV, kl. V i kl. VI. Finały wojewódzkie (po jednym przedstawicielu miasta w każdej kategorii) i finały ogólnopolskie (zwycięzcy turniejów wojewódzkich) odbywają się dwa razy w ciągu roku szkolnego - na początku zimy i późną wiosną.
W tych pierwszych finałach wojewódzkich, drużyny z Częstochowy były bezkonkurencyjne i wygrały we wszystkich kategoriach - SP nr 22 w kl. IV i VI i SP nr 52 w kl. V. Na ogólnopolskim finale rozegranym na warszawskim Torwarze, najlepszą ekipą w Polsce w kl. VI okazała się SP nr 22, a drugą w kl. V SP nr 52. W kategorii kl. IV SP nr 22 zajęła 5. miejsce. W rundzie wiosennej drużyna SP nr 52 w kl. V wygrała Turniej Wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag i awansowała do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi, gdzie zajęła IV miejsce. Tym samym możemy być dumni z naszych reprezentantów i trenera, bo zawsze przynajmniej jedna nasza drużyna startuje w Finale Ogólnopolskim.


Turniej piłki nożnej dziewcząt

czerwiec 2019r.


 

     Na przełomie maja i czerwca dziewczęta z klas piątych i szóstych startowały w zawodach piłki nożnej w ramach Igrzyskach Dzieci szkół częstochowskich. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.  Systematyczna praca na zajęciach SKS zaowocowała. Dziewczęta wykazały się siłą charakteru i skutecznie realizowały założenia taktyczne. W finale uległy świetnie grającym zawodniczkom z SP 27.

Drużyna wystąpiła w składzie: Boleń Alicja, Kuśmierska Zoja, Mazur Maja, Wizert Oliwia, Szymańska Maria z klasy 6a; Anders Wiktoria, Okoń Nikola, Siciak Hania z klasy 6b; Musialik Weronika, Ociepa Oliwia  z klasy 5b oraz Cierpiał Kaja z klasy 5c. Opiekunem drużyny jest pani Małgorzata Grajcar.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

Turniej Rugby TAG w SP 52

31 maja 2019r.


     W dniu 31 maja organizowaliśmy I Turniej Rugby Tag o Puchar Dyrektora SP nr 52 w Częstochowie . Turniej miał na celu zachęcić młodych adeptów tej dyscypliny do uprawiania Rugby. Startujące w turnieju szkoły wystawiły po trzy drużyny.  Uczniowie klas: I, II, III i IV  ze szkół podstawowych  nr 27, 22 i 52 wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wytrzymałością, zdobyli pierwsze zawodnicze doświadczenia. Była to również doskonała okazja integracji  dzieci z różnych środowisk.  W końcowym podsumowaniu wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce SP 22, II miejsce SP 52, III miejsce SP 27.  Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i puchar dla drużyny. Dla najmłodszych było to pierwsze takie wydarzenie w życiu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne takie spotkania!


 

Trójbój lekkoatletyczny

23 maja 2019r.


     W dniu 23 maja 2019 r  młodzi sportowcy naszej szkoły brali udział w zawodach z lekkoatletyki w trójboju. Musieli  wystartować w 3 konkurencjach: biegi, skoki oraz rzuty. Nasi uczniowie to reprezentanci klas 4, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo. Dziewczęta zajęły  5 miejsce a chłopcy 8. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

Ale było super!

kwiecień 2019r.


     Kwiecień to kolejne wyzwania dla naszych uczniów pod względem kształtowania aktywnego i zdrowego stylu życia (MAŻ), który realizowany jest  w naszej szkole od marca 2019 roku. Rozpoczęliśmy  bardzo wymagającym „Rajdem  Młodzieżowym”  do  Złotego Potoku. Przy pięknej pogodzie przebyliśmy ponad 12 kilometrów malowniczymi terenami  od Żarek poprzez Ostrężnik do Złotego Potoku. I choć trasa była długa i chwilami ciężka, to na metę cała nasza grupa weszła z uśmiechem  na twarzy.  Tym razem, ze względu na najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, nie mogliśmy upiec kiełbasek na ognisku ale za to konkursy na świeżym powietrzu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Drużyna naszej szkoły „Małpy z  ZOO” zajęła  I  miejsce w sztafecie biegowej.


 

Wiośnie na spotkanie

marzec 2019r.


     Ostatnim marcowym marszem „Wiośnie na spotkanie”  zakończyliśmy miesięczne plany rozwijające aktywność dzieci i młodzieży w ramach projektu „Młodzieżowej Akademii życia” (MAŻ). Trasa wiodła przez malownicze tereny wzdłuż rzeki Warty do SP nr 27, gdzie swoją siedzibę ma SKKT PTTK „Wędrowniczek”. Na mecie, tradycyjnie, odbyły się różnorodne konkursy m.in. na  piosenkę o wiośnie, na najpiękniejszą marzannę, plastyczny i sprawnościowe, w których licznie wzięliśmy udział,  zdobywając pierwsze i drugie nagrody.

Wkrótce kolejne relacje z naszych aktywności.


 

Sezon rajdów rozpoczęty!

marzec 2019r.


     Po zimowym odpoczynku uczniowie naszej szkoły ruszyli na trasy rajdów organizowanych w ramach działalności Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego. Na pierwszym z nich, 2 marca, rajdowicze pożegnali „Bałwanka”. Choć  chłód doskwierał to gorąca atmosfera  rozgrzewała wszystkich uczestników. Bałwanka nie spotkaliśmy, za to ułożyliśmy kilka wierszy i piosnkę, które zaprezentowaliśmy na mecie rajdu, w Szkole Podstawowej nr 21. Tutaj czekał na nas gorący posiłek, liczne konkursy i zabawy. Wróciliśmy radośni, z nagrodami i pełni chęci na kolejne wyjścia.

„Pani zima słabo trzyma i Bałwanki uwolniła.

Uciekł chłopak i dziewczyna - na biegunie lepsza zima.

Teraz tam odpoczywają i na mrozie rozrabiają.”

9 marca odbył się marsz na orientację „MIMINO” (przy Zespole  Szkolno- Przedszkolnym nr 3), w którym wzięły  udział uczennice klasy VIII doskonaląc swoje umiejętności posługiwania się kompasem, czytania map i wypełniania kart startowych.


 

 

 

Konferencja Rugby

styczeń 2019r.


     30 stycznia 2019 roku pod hasłem : „Rugby jako sport rozwojowy”  odbyła się ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa zorganizowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkołę Podstawową nr 22 i Rugby Club Częstochowa. W spotkaniu wzięli też udział m.in. przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie Kazimierz Siciak, dyrekcje szkół podstawowych nr 22, nr 27 i nr 52, a także pedagodzy, młodzież i rodzice.

Obok wykładów i warsztatów odbył się też quiz ,,Rugby bez tajemnic”, który był dla uczestniczących w konferencji młodych zawodników i zawodniczek testem świeżo nabytych wiadomości. Zwycięzcy czterech rywalizujących grup otrzymali upominki ufundowane przez Rugby Club Częstochowa.

Podsumowaniem konferencji było wręczenie przez pana Andrzeja Szewińskiego statuetek „Trener Roku 2018” nauczycielom wychowania fizycznego: Adamowi Marczewskiemu z SP nr 22 i Sławomirowi Fujarskiemu z SP nr 52. Dzieci z obu szkół, grając w barwach RCC, sukcesywnie zdobywają czołowe miejsca w regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach rugby. Gratulujemy trenerom i zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.


 

Mikołajkowy Turniej w dwa ognie klas IV

grudzień 2018.


W grudniu w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej w dwa ognie dla klas IV. Dzieci w miłej i sportowej atmosferze rywalizowały ze sobą i walczyły o zwycięstwo. Wszyscy uczestnicy spisali się bardzo dzielnie i super się bawili. A oto wyniki: I miejsce zajęła klasa 4a, II miejsce klasa 4b a III  klasa 4c. Gratulujemy.


 

Zawody w kręgle

16 listopada 2018r.


     16 listopada przedstawiciele klasy 8a wraz z wychowawcą wzięli udział w II Międzyszkolnym Turnieju gry w kręgle o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 i Prezesa CRS „SCOUT”. W imprezie startowaliśmy już drugi raz i jak się okazało z sukcesem. Drużyna  wywalczyła I miejsce w tym turnieju, który był bardzo wyrównany i przebiegał w wyjątkowo serdecznej atmosferze. Ten rodzaj aktywności ruchowej świetnie rozładowuje napięcie i stresy dnia codziennego, można miło spędzić czas w gronie znajomych i rodziny. Polecamy - super zabawa, co przedstawiają nasze zdjęcia.


 

Turniej unihokeja.

listopad 2018r.


     Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły startowali w cyklu Turniejów w unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody zaliczane są do Igrzysk Miejskich dzieci i młodzieży.  Najlepszy wynik w swojej kategorii wywalczyły dziewczęta z klas szóstych zajmując III miejsce w Igrzyskach Dzieci. W rywalizacji klas starszych  zaliczanej do Igrzysk Młodzieży dziewczęta zajęły V, a chłopcy IV miejsce. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom udanego startu w tak licznej rywalizacji. Drużyny do zawodów przygotowali i poprowadzili: p. Małgorzata Grajcar i p. Sławomir Fujarski.


 

Igrzyska w badmintonie

październik 2018r.


   Szkolny Rok Sportowy rozpoczęty i już mamy pierwsze sukcesy! Dziewczęta z klas szóstych startowały w Igrzyskach Dzieci w Badmintonie dziewcząt. W zawodach tych ostatecznie drużyna wywalczyła wysokie III miejsce. Naszą szkołę reprezentowała Alicja Boleń z klasy 6a, Wiktoria Anders i Hania Siciak z klasy 6b. Drużynę do zawodów przygotowała Pani Małgorzata Grajcar. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!