Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RUGBY W NASZEJ SZKOLE (Wrzesień – Grudzień 2019)

wrzesień - grudzień 2019r.


 W roku szkolnym 2019/2020 nadal kontynuujemy przygodę z rugby Tag. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu:

- środa grupa młodsza od piętnastej trzydzieści do siedemnastej, grupa starsza od siedemnastej do osiemnastej trzydzieści.  

- piątek grupa młodsza od czternastej trzydzieści do szesnastej, grupa starsza od szesnastej do siedemnastej trzydzieści.

W tym roku szkolnym wystartowaliśmy w Śląskiej Szkolnej Lidze rugby Tag. Liga składała się z cyklu trzech turniejów rozegranych kolejno: 26.09.2019 w Częstochowie, 11.10.2019 w Bytomiu i 28.10.2019 w Sosnowcu. W lidze wystawiliśmy dwie drużyny, w kategorii klas czwartych i szóstych. W młodszej drużynie grali między innymi chłopcy z klasy 5c (rocznik 2009). Obydwie drużyny zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych ( w każdej z kategorii startowało po kilkanaście drużyn z województwa śląskiego).

W Listopadzie rozegraliśmy dwa turnieje. Pierwszy z cyklu Częstochowskiej Szkolnej Ligi Rugby Tag, tu również wystawiliśmy dwie drużyny zajmując w kategorii klas VII-VIII i klas szóstych i młodszych pierwsze miejsca.

Czternastego listopada pojechaliśmy z reprezentacją klas szóstych do Rudy Śląskiej na Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag. Drużyna w składzie: Chwat Wiktor, Kott Mikołaj, Lewicki Oskar, Musialik Weronika, Wiśniewska Nina i Zwolski Szymon była tak skoncentrowana i „głodna” zwycięstwa, że nie dała żadnych szans pozostałym szkołom ze Śląska wygrywając kolejno 11:3; 12:3 i 16:1 zapewniła sobie awans na Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Taka postawa drużyny była dobrą wróżbą na turniej finałowy.

18.12.2019 Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Warszawa Hala Torwar

Na podstawie wyników z lat ubiegłych jesteśmy rozstawieni na pierwszym miejscu w grupie trzeciej. Po wygraniu wszystkich meczy w grupie awansowaliśmy do ścisłego finału razem ze szkołą nr 152 z Łodzi i SP1 z Kasinki Małej. Niestety w finale przegraliśmy z SP 152 w Łodzi 3:2, ale zdobycie ( po raz drugi) drugiego miejsca w Polsce jest ogromnym sukcesem Naszej Szkoły. Skład drużyny: Chwat Wiktor, Kott Mikołaj, Korek Nikolas, Lewicki Oskar, Mazur Leon, Musialik Weronika, Wiśniewska Nina, Zwolski Szymon.


 

Joomla templates by a4joomla