"Dwie Dorotki"

22 marca 2014r.

Dwie Dorotki! To jest to!

Dobro zwycięża, przegrywa zło!

Dobre serce mieć

to najważniejsza rzecz!

Dnia 22 marca 2014r. mieliśmy  przyjemność zaprosić na kolejną premierę przedstawienia   „TEATRU 52” . Tym razem w repertuarze szkolnego teatru znalazła się baśń autorstwa Janiny Porazińskiej pt. „Dwie Dorotki”. Utwór ten, to pewnego rodzaju lekcja wychowawcza o ponadczasowych wartościach , które nigdy nie przestaną być aktualne. To klasyczna baśń, gdzie dobro, pracowitość, serdeczność i współczucie zostają nagrodzone.

Przygotowanie spektaklu jest zawsze wspaniałą okazją do zaprezentowania mnogości różnorodnych talentów młodych wykonawców, jakie zostały odkryte i wykorzystane przez nauczycieli naszej szkoły.

Obsada:

Dobra Dorotka – Paulina Nierobiś

Zła Dorotka – Natalia Sówka

Macocha – Zuzanna Orzełek

Ojciec – Mateusz Stegliński

Książę – Szymon Gardecki

Pani Zima – Dominika Stucka

Śnieżynki – Zuzanna Szerszeń, Klaudia Marczak

Wiatry – Emil Szerszeń, Maciej Kawelczyk

Kot – Joanna Helińska

Pies – Klaudia Niedbała

Nocka – Dominik Kott

Piec – Dawid Kaim

Jabłoń – Izabela Norberczyk

Narratorzy – Julia Przewoźna, Fabian Ziółkowski

Taniec  śnieżynek:

Zuzanna Szerszeń, Klaudia Marczak, Zuzanna Klecha, Dominika Pędzioch, Julia Jasińska, Maja Woźniak

Taniec  kwiatów:

Wiktoria Maciejczyk, Ada Kaszper, Weronika Goliniewska, Justyna Mazurek, Lulia Polaniak, Róża Podkalicka, Angelika Arkit, Beata Pleszyniak, Klaudia Kowalczuk

Taniec  nocy:

Julia Zawada, Julia Załogowska, Ada Kaszper, Klaudia Kowalczuk, Weronika Goliniewska

Zespół  wokalny:

Martyna Pinkosz, Klaudia Krawczyk, Eliza Kołodziejczyk, Wiktoria Maciejczyk, Beata Pleszyniak, Justyna Mazurek, Weronika Goliniewska, Wiktoria Skóra, Oliwia Motyl,

Dominika Michalczyk, Klaudia Kowalczuk,  Angelika Arkit.

Projektowanie  zaproszen,  afiszy  teatralnych, biletów  wstępu  oraz  ich  kolportaż:

Julia Kurzacz, Julia Lepiarz, Kamila Kaszyńska, Oskar Wnuczek

Adaptacja scenariusza: mgr Iwona Orman

Reżyseria: mgr Iwona Orman, mgr Jolanta Lichota - Aboud

Oprawa muzyczna: mgr Lidia Jeziorowska

Choreografia i pomoc reżysera: mgr Małgorzata Grajcar, mgr Lidia Knaś - Wróbel

Elementy dekoracji: mgr Agnieszka Krętuś, mgr Małgorzata Skubała, mgr Katarzyna Górniak,  mgr Piotr Bińczyk

Konstrukcja scenografii: mgr Sławomir Fujarski, mgr Piotr Bińczyk, p. Artur Golachowski, pracownicy obsługi szkoły

Szycie kostiumów: mgr Agnieszka Krętuś, mgr Katarzyna Górniak, mgr Małgorzata Grajcar

Zaproszenia: mgr Urszula Bednarek

Impresariat: mgr Barbara Rusinek - Nowak