Kot w butach

21 maja 2016r.

W bajkach zmyślać to nie grzech ,

a dzieciakom z tego śmiech.

21.05.2016r.    godz.16.00

To dzień kolejnej premiery przedstawienia  naszego szkolnego teatru - „TEATRU 52”. Tego dnia zobaczyliśmy spektakl opracowany na podstawie baśni pt. „Kot w butach”. To znana opowieść o dwójce przyjaciół – młynarczyku Janku i starym Kocie, którzy niesprawiedliwie pozbawieni domu i majątku wędrują przez świat, by szukać szczęścia wśród ludzi. Spryt Kota w butach i uczciwość Janka, doprowadzają do szczęśliwego finału. Bajka uczy, że szczęście i przyszłość należy opierać na prawdomówności.

Występ na deskach naszego szkolnego teatru jest dla początkujących aktorów wspaniałą okazją do zaprezentowania swoich talentów, które są odkrywane i szlifowane przez nauczycieli naszej szkoły, a także uczy osiągania sukcesów poprzez pracę.

Obsada:

Kot  – Joanna Helińska

Piotruś   Zuzanna Szerszeń

Królewna   Paulina Nierobiś

Królowa Zuzanna Orzełek

Król - Alan Górniak

Czarodziej   Klaudia Krawczyk

Szambelan   Karolina Michalik

Sługa szambelana   Klaudia Niedbała

Marcel, sługa czarodzieja Hubert Marczak

Młynarz, chłop 1 Szymon Arkit

Brat 1 Maja Woźniak